Majątek dla sierot

W Malezji już ponad tysiąc wychowanków domów dziecka otrzymało wsparcie dzięki hojnemu zapisowi w testamencie. Spadkodawczyni to anonimowa Madam W, której fortuna od 7 lat wspiera tamtejsze placówki opiekuńcze. Kolejna transza o wartości 190 tysięcy malezyjskich ringitów (około 170 tysięcy złotych) została przekazana podczas ceremonii w mieście Petaling Jaya.

Majątkiem zmarłej zarządza, znany w Azji, fundusz powierniczy Rockwills. Jego przedstawiciel Azhar Iskandar Hew wyjaśnił, że Madam W przekazała na wsparcie dla potrzebujących dzieci niebagatelną sumę 6 milionów ringitów, czyli około 5,5 miliona złotych. Pieniądze te nie zostały jednak wydane od razu. Zgodnie z wolą zmarłej są cały czas inwestowane i pomnażane. Powstałe zyski trafiają do domów dziecka. Dzięki temu rozwiązaniu, od 2013 roku, fundusz przekazuje placówkom wychowawczym w Malezji kolejne transze wsparcia.

Przedstawiciel Rockwills zapewnia, że środki są inwestowane w cele o małym stopniu ryzyka, a obrotem zajmują się najbardziej kompetentne osoby w funduszu. Tak by finansowanie domów dziecka było niezagrożone. Gremium wspiera kolejne placówki z długiej listy, starannie je dobierając, z zachowaniem różnorodności rasowej i wyznaniowej. Co, jak zaznacza Hew, jest tak ważne w wieloetnicznej Malezji.

źródło> https://www.thestar.com.my/metro/metro-news/2020/08/20/benefactors-last-wishes–to-keep-helping-orphans