Pomóż nam pomagać innym!

Joanna (51 lat) jest jedną z wielu osób, które przeszły „piekło”, ponieważ ich bliski przed śmiercią nie napisał testamentu. Oto, co nam opowiedziała: „Moja mama zmarła zostawiwszy mieszkanie, jednak nie pomyślała, aby napisać testament. Po jej śmierci siostra była przekonana, że mieszkanie należy się jej, podczas gdy dla mnie było oczywiste, że podzielimy się nim po połowie. W efekcie doszło do sporu między nami, który przerodził się niemal w rodzinną wojnę. W końcu dałam za wygraną, nie chciałam więcej w tym uczestniczyć. Mieszkanie wzięła siostra. Cała ta sytuacja kosztowała mnie dużo zdrowia oraz zerwanie relacji z siostrą i mimo, że od śmierci mamy upłynął ponad rok, nadal czuję, że nie odzyskałam równowagi„.

Obecnie zbieramy pieniądze, aby przeprowadzić dużą kampanię medialną – nakręcić krótki film zachęcający ludzi do pisania testamentów, który będzie pokazywany w telewizji oraz w internecie i dzięki temu dotrze do szerokiego grona odbiorców. Koszty związane z produkcją takiego filmu i jego dystrybucją to około 50 tys. zł.

Wierzymy, że to najlepszy sposób, aby dotrzeć do wielu milionów Polaków i uświadomić im, jak bardzo skomplikowane mogą być relacje  rodzinne, jeśli zmarły nie zostawi testamentu.

Bez Twojego wsparcia nie jesteśmy jednak w stanie podołać temu wyzwaniu. Jeśli chcesz nam pomóc uzbierać tę kwotę dorzucając choćby 1 zł, będziemy Ci bardzo wdzięczni.

Wystarczy, jeśli prześlesz wybraną przez siebie kwotę na nasze konto bankowe z dopiskiem „na kampanię medialną”. Pamiętaj, że darowiznę możesz odliczyć od swojego zeznania podatkowego!

Dane do przelewu:

Fundacja Otwarte Forum
ul. Czernichowska 24
32-600 Brzezinka

mBank

10 1140 2004 0000 3502 7667 8761

Dziękujemy!!