Fundacja im. Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ

W Fundacji im. Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ od 2004 roku wspieramy osoby, którym niepełnosprawność utrudnia bądź uniemożliwia niezależne życie. Każdego roku otaczamy opieką blisko 200 osób, które chcą żyć normalnie, realizować swoje marzenia i być szczęśliwe. Tworzymy dla nich lepszy świat.
W specjalnych mieszkaniach osoby po wypadkach uczą się jak żyć na wózku. Na zajęciach sportowych poprawiają kondycję i motywację. Na szkoleniach przygotowują się do pracy, bo nie chcą żyć z zasiłków. Rozwijają talenty artystyczne i tworzą swój teatr. Asystenci pomagają dzieciom odrabiać lekcje, a z dorosłymi robią zakupy, razem gotują, uczą się poruszania po mieście. Dzieci niepełnosprawne z całej Polski przyjeżdżają na nasze kolonie, by uczyć się samodzielności.


Osób, które czekają na naszą pomoc jest nadal bardzo dużo i dla nich budujemy nowy ośrodek – Osadę Janaszkowo. To będzie miejsce szczególne, zbudowane w oparciu o wartości i idee, według których żył i pracował Doktor Piotr Janaszek. Społecznik i lekarz, który od lat 70-tych zmieniał życie osób niepełnosprawnych. Dziesiątkom ludzi pomógł uwierzyć, że niepełnosprawność nie może być przeszkodą w realizacji marzeń.
Doktor zginął tragicznie w 1998 roku zostawiając wiele niezrealizowanych planów. Dzisiaj Jego pacjenci, przyjaciele i córki są w gronie osób, które prowadzą Fundację i tworzą Janaszkowo.


Państwa pomoc to bardzo ważny dar dla osób, które z powodu niepełnosprawności są zamknięte w domach, samotne, przepełnione smutkiem, zależne od pomocy innych. Proszę pamiętać o Nich w swoim testamencie. Ich przyszłość jest w Państwa rękach.

Fundacja im. Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ
ul. Południowa 2A
62-510 Konin
Kontakt
Olga Janaszek-Serafin