Spotkania! To lubimy najbardziej! Bezpośredni kontakt z ludźmi, ich otwartość i serdeczność oraz rozmowy – rzeczowe, ale ciepłe. W ten sposób najchętniej upowszechniamy informacje o tym jak napisać testament i jak testamentem stworzyć dobrą przyszłość nie tylko dla naszych bliskich, ale i dla kolejnych pokoleń. Chętnie korzystamy z zaproszeń, aby tą wiedzą się podzielić. Tym razem pomogła nam w tym, współpracująca z kampanią Napisz Testament dziennikarka Urszula Rogala. Wspólnie z dr Marleną Kondrat z Krajowego Instytutu Gospodarki Senioralnej odwiedziły mieszkańców działającego już od 50 lat Domu Seniora Polskiej Akademii Nauk, w malowniczej, leśnej miejscowości Konstancin-Jeziorna pod Warszawą.
Głównym celem spotkania było pokazanie pensjonariuszom Domu jak bezpiecznie i efektywnie korzystać z nowoczesnych technologii. Urszula wygospodarowała jednak czas, aby opowiedzieć uczestnikom spotkania o tym, czym w dzisiejszych czasach jest testament i wyjaśnić jakie korzyści dla osoby spisującej testament, jej bliskich i przyszłości przynosi ten dokument, a także w jaki sposób można w testamencie Zapisać Dobro, czyli jak uwzględnić w nim organizację pozarządową.
– Opowiedziałam naukowcom historię wspaniałej aktorki Krystyny Sienkiewicz, która pozostawiła po sobie 2 testamenty i co z tego wynikło. Bardzo lubię storytelling i tu użyłam go w ważnej sprawie, ogólnopolskiej akcji społecznej Napisz Testament – mówi Urszula Rogala. – Przekonywałam naukowców, że w obecnych czasach powinniśmy traktować testament jako dokument wyrażenia woli i zabezpieczający spokój rodziny – wyjaśnia Urszula.
Chcecie wiedzieć więcej o testamentach?
Chcecie wiedzieć więcej o kampanii Napisz Testament i o tym jak wiele dobra uczyni to, że uwzględnicie w testamencie bliski Waszym sercom cel społeczny? Skontaktujcie się z menedżerką kampanii: Magdalena Gajda i zaproście nas na spotkanie!